Обираємо люстру для кімнати.

Обираємо люстру для кімнати. Основні вимоги для світильників та поради для освітлення квартири, дому.

Вибір світильників, зокрема люстри для вітальні, багато хто вважає заключним етапом у облаштування помешкання. Та це є помилкова думка. Оскільки вибір люстри у кімнату, насправді, має бути одним із перших кроків. Бо від вибору типу освітлення у приміщенні залежатиме дуже багато інших моментів у дизайні інтер’єру.

Правильні питання при виборі освітлення.

Для того аби освітлення у оселі було зроблене правильно, найголовнішим є визначитися із тим, яке воно (освітлення) має бути взагалі. Адже від якості та правильності підібраних світильників, залежить на скільки комфортно буде у домі, а подекуди і здоров’я його мешканців. Особливо це стосується дітей.

купити люстру в квартиру Тому найперше слід поставити правильні запитання щодо освітлення:

 

 • ➣ Яке освітлення має бути? (Денне, тепле, холодне).
 • ➣ Які світильники потрібні та для яких цілей? (Світильники для ванної, передпокою, кухні, вітальні, спальні, дитячої і так далі).
 • ➣ Які види світильників існують та які обрати для конкретної оселі?

А після відповідей на дані питання та маючи майбутній проект освітлення, можна приступати до вибору світильників.

Освітлення для вітальні.

Саму більшу частину часу, який припадає на активну діяльність людей удома, мешканці оселі проводять, переважно, у вітальні. Тому варто продумати освітлення цього приміщення особливо ретельно, враховуючи  різноманітність занять членів сім’ї, розміри приміщення, стиль та технічні можливості світильників.

Зонування вітальні можна зробити саме за допомогою освітлення. Прикладом, купити торшери та виділити за їх допомогою зону відпочинку – диван. Також розсіяне освітлення з торшерів добре при перегляді телевізора. А от якщо у оселі є любителі книжкового читання, слід продумати додаткове освітлення у вигляді ламп направленого світла.освітлення для вітальні

Якщо у кімнаті дизайном передбачена дворівнева стеля – ідеальним рішенням освітлення стануть світильники для підвісних стель.

Люстри потолочні все ще є у фаворі при створенні дизайну інтер’єру вітальні, хоча і не виступають основним джерелом освітлення. Це вже радше оздоба вітальні. А тому тут можна дозволити собі пофантазувати та обрати світильники незвичних форм, дерев’яні або ковані люстри.

Увага на кухню.

У їдальні, а особливо у кухні, потрібно одразу передбачати декілька видів освітлення, для робочої зони та освітлення над столом. Плафони для люстри у кухню мають бути такими, щоб їх було легко мити від кіптяви та пороху. А у робочій зоні кухні краще встановити елементи освітлення під шафками, захищеними від вологи. Перемикач світла у кухні має бути на легкодоступній висоті.

Освітлення для ванної кімнати.

Світильники для ванни мають бути із захистом від вологи та води. Громіздкі люстри з дерева краще залишити для великих приміщень. Ванна кімната – місце для водних процедур. Хорошим рішенням стануть точкові накладні світильники, які у місті Львів можна знайти, зокрема у Нова Маркет. А дійсно потрібним є купити підствітку для дзеркала. Оскільки саме у ванні перед дзеркалом проводиться більшість косметичних процедур.

Освітлення для спальні.

Світло у спальні має бути таким, щоб сприяти релаксації та відпочинку. Не бути занадто яскравим, щоб не разило очі. Тут також варто використовувати декілька видів освітлення: люстра, нічники або бра в спальню. Не завадить окремо організувати освітлення для туалетного столика.

Вимикачі мають бути розташовані на комфортній висоті та таким чином, щоб їх було легко знайти у темряві, особливо це стосується приліжкових світильників.

Освітлення для дитячої кімнати.

Облаштовуючи дитячу кімнату слід особливу увагу приділити саме правильному освітленню. Варто окремо виділити зону сну, зону ігор та відпочинку та зону для занять. Дитячі настільні лампи – незамінний атрибут для дитячої кімнати. Правильно підібрана лампа один із аспектів здорового життя та гострого зору дитини. Тому не слід нехтувати цим елементом освітлення для кімнати, де мешкатиме дитина.

Зовнішнє вуличне освітлення.

Вуличне освітлення, особливо для заміського будинку є необхідним із багатьох причин, особливо для безпеки мешканців. Такі світильники дадуть змогу зорієнтуватися на ділянці, не впасти, не натикнутися на гілки чи огорожу.

Світильники для зовнішнього освітлення мають бути виконані із міцних матеріалів, стійких до агресивних атмосферних явищ, перепадів температури, дощу та снігу. Тобто мати корпус, що захистить світловий елемент від вологи, ударів, тиску та перепаду температур.

Для зовнішнього освітлення використовують декілька видів світильників:

 • ➣ Настінні вуличні світильники.
 • ➣ Підвісні.
 • ➣ Торшерні.
 • ➣ Вбудовані.

За типами розрізняють вуличні світильники світлодіодні, люмінесцентні і навіть ртутні. Останні не мають широкого спектру застосування через небезпеку при пошкодженні.

Світлодіодні зовнішні світильники є одними із самих популярних та розповсюджених, оскільки мають саму широку лінійку моделей:

 • ➣ Консольні.
 • ➣ Прожектори.
 • ➣ Накладні.
 • ➣ Декоративні.

За типом корпусу поділяються на:Зовнішнє вуличне освітлення

 • ➣ Металеві.
 • ➣ Керамічні.
 • ➣ Дерев’яні.

Важливим при виборі вуличних світильників мати міру – якщо елементів освітлення на ділянці буде забагато, оселі перетвориться на карикатуру різдвяної ялинки. Тому необхідно гармонійно вписати усі елементи у архітектурний ансамбль та ландшафт ділянки.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *