Диван для щоденного сну чи ліжко?

Диван для щоденного сну чи ліжко? Що вибрати?

Питання про те що краще обирати у якості основного елемента умеблювання для сну є актуальним вже дуже багато часу. І погляди на рахунок того чи обрати диван для постійного сну, чи ліжко не вирішено і досі. А вся річ у тому, що обидва варіанти мають, як свої позитивні моменти, так і недоліки.

ліжко чи диванЯка залежність між розмірами житла та вибором умеблювання.

Залежність є сама безпосередня, бо саме від габаритів кімнати та і житла загалом, залежатиме чому віддавати перевагу – купити односпальне ліжко чи диван. Це якщо не враховувати сімейний стан мешканців оселі, їх стиль життя, вік та стать. Адже усі ці чинники мають вплив на правильний вибір меблів.

Якщо обране приміщення призначається суто під спальню, звичайно краще обрати ліжко на замовлення.

Та якщо кімната одночасно має виконувати інші функції, прикладом, робочого кабінету, вітальні. логічним буде кутовий диван купити. Він з легкістю впорається із багатьма функціями одночасно – зручне спальне місце та можливість розмістити велику кількість гостей за необхідності.

Кімната вузька чи маленька – з ліжком тут точно не розженешся. А от невеликі прямі дивани – спасіння для малогабаритних квартир.

Та безперечно, що якщо площа помешкання дозволяє – краще обрати ліжко. Це не тільки комфортно, зручно та ще і краще для здоров’я.

Переваги та недоліки диванів.

Дивани, у більшості своїй, мають розкладний механізм, що дозволяє вписати його у будь-який інтер’єр. Навіть у кімнаті невеликих розмірів можна знайти місце для стильного дивану, на якому так комфортно посидіти перед телевізором, почитати книгу, навіть використати у якості офісного крісла. А коли диван розкладається – перетворюється у доволі велике спальне місце.

У перевагах диванів є:

 1. Елемент умеблювання для зонування простору.
 2. Зробить затишною саму маленьку кімнату.
 3. Швидко складається.
 4. Можна встановити не лише у спальні, а і у вітальні та навіть передпокої.
 5. Має шухляди для зберігання постільної білизни та інших речей.

Недоліки:

 1. Навіть прямі дивани не можуть похвалитися ідеально рівною спальнею поверхнею.
 2. Дивани необхідно кожен день збирати та розбирати.

 

Переваги та недоліки ліжка.

Перевагу ліжку надають люди, які можуть собі дозволити виділити для цього предмету умеблювання достатню кількість місця (а ще краще окрему кімнату).

Переваги:

 1. Двоспальні ліжка з дерева можуть мати різний розмір та дизайн.
 2. Ліжко не складається кожного ранку. Відповідно, у вечорі можна просто прийти та одразу лягти у нього.
 3. Однозначно, що ліжко – територія комфортного відпочинку.
 4. Сон на якісному матраці корисніший для хребта.

Недоліки ліжка:

 1. Займає багато місця у кімнаті.
 2. Приміщення, де стоїть ліжко автоматично стає не зручним для прийняття гостей та роботи.
 3. До ліжка слід купувати у комплекті інші елементи умеблювання для зберігання білизни та речей. (Хоча зараз вже існує ліжко з підйомним механізмом та коробом, куди можна складати необхідні речі).

Ліжко чи диван? Що обрати?

Ліжко із якісним ортопедичним матрацом – хіба це не ідеальний варіант для здорового та комфортного сну? Та що робити, коли місця у помешканні катастрофічно мало, тоді краще обрати диван. Тим більше, що сучасні моделі також мають ортопедичні блоки, які не поступаються матрацам.

Меблі купують з певною метою, тому, що краще обрати диван чи ліжко – вирішує покупець. Для невеликих кімнат,  квартир у стилі студіо кращим вибором буде диван, він вирізняється функціональністю, можливістю використовувати у різних «іпостасях».

Якщо мова йде про власний будинок чи апартаменти великих розмірів – вибір буде за ліжком.

Тому – вибір залишається за покупцями, їх уподобаннями, стилем життя, розмірами помешкання, а подекуди і просто настроєм та бажаннями на певний проміжок часу. Адже усе змінюється – статус, вік, спосіб життя, і звісно, меблі.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *